Dávid Miát jelöltük a Hunbasket Hero címre

Szerző: Petz Gábor

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége második alkalommal ítéli oda az elismerést annak a játékosnak, aki sokat tesz a közösségért, és mind a pályán, mind azon kívül példaértékű.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége 2024-ben hívta életre a Hunbasket Hero díjat. Az volt a szövetség célja, hogy olyan játékost díjazzon, aki nemcsak a pályán, hanem azon kívül is sokat tesz a közösségért, és magatartása, hozzáállása példaértékű. A tavalyi szezonban Laufer Gabriellát jelöltük a díjra, amelyet végül az NKA Universitas Pécs és a magyar válogatott irányítója, Studer Ágnes kapott meg.

Az elismerés rangja egyetlen év alatt jelentősen emelkedett, amit az is mutat, hogy idén már valamennyi csapattól vártak jelölést az MKOSZ munkatársai. Természetesen az ősztől a Tarr KSC Szekszárd együttesénél szereplő Dávid Miát nemcsak ezért terjesztettük fel a díjra. Pályázati anyagunkban kifejtettük, hogy a székesfehérvári nevelésű játékos mennyit fejlődött: valamennyi statisztikája jelentősen jobb volt, mint a tavalyi szezonban. Emellett tagja volt a felnőtt 3x3-as válogatottnak, amely Szingapúrban kiharcolta a világbajnoki részvételt.

Mia emellett a pályán kívül is rendkívül aktív volt, és sokat tett közösségéért. A teljesség igénye nélkül, Székesfehérvár zászlóját vitte a Sportmajálison, a Cipősdoboz Akció székesfehérvári arca volt és akadémiai rendezvényeinken is aktívan közreműködött, sok egyéb reprezentációs feladatnak is eleget tett.

Az MKOSZ várhatóan a következő szezon elején, szeptemberben hirdeti ki az idei Hunbasket Hero díjazottját.

Támogatók